Czym czyścić konglomerat?

          Kuchnia to z pewnością serce domu. Tutaj spędzamy dużo czasu, to miejsce gdzie przygotowujemy posiłki, biesiadujemy, tu toczy się życie.

Niezwykle ważne jest, aby kuchnia była jak najlepiej przystosowana do codziennego użytkowania. Istotna jest kwestia utrzymania porządku i dbania o  elementy ciągle podatne na zabrudzenia.

         Wybierając blaty kuchenne wykonane z kamienia, blaty granitowe czy blat z konglomeratu, możemy być pewni trwałości na lata, nieskazitelnego wyglądu, ale i łatwości w utrzymaniu.

Blaty kuchenne z kamienia podatne na działania czynników zewnętrznych

Blat kuchenny podatny jest na działania czynników zewnętrznych, zarysowania, wysoką temperaturę, przebarwienia, barwnikami spożywczymi. Wybierając blat kamienny, granitowy czy z konglomeratu możemy być spokojni. Konglomerat nie przejawia tendencji do przebarwień. Podczas codziennego użytkowania na blatach z konglomeratu kwarcowego nie powinny pojawiać się plamy czy odbarwienia.

Pielęgnacja konglomeratu

Pielęgnacja nie sprawia większego problemu, a utrzymanie w czystości i higienie są zadaniem łatwym i niezbyt czasochłonnym.

         Ważny jest dobór odpowiednich narzędzi. Na rynku dostępne są specjalne środki do czyszczenia blatów z konglomeratu, wśród nich rekomendowany przez producenta konglomeratów Technistone, środek ORANGE CLEANER.

Blat z konglomeratu najlepiej czyścić za pomocą miękkich ściereczek. Bawełna, frota czy mikrofibra to dobry wybór. Blaty dokładnie myjemy za pomocą ściereczki nasączonej płynem dedykowanym do czyszczenia blatów, płynem do mycia naczyń lub innym środkiem z neutralnym pH.

Ważne jest, aby nie używać silnie żrących detergentów lub ostrych, szorstkich gąbek, ponieważ możemy uszkodzić powierzchnię konglomeratu. Przy niewłaściwym doborze środków lub materiału czyszczącego blat z konglomeratu może ulec zmatowieniu, co zmniejszy jego walory wizualne.

Po umyciu blatu zaleca się opłukać go wodą lub przetrzeć ściereczką pozbawioną już kontaktu z detergentami i wytrzeć do sucha.

Najważniejsze informacje o konglomeracie

Musimy pamiętać, aby nigdy nie używać szorstkich narzędzi. Nawet gdy na blacie mamy do czynienia z zaschniętym brudem, resztkami jedzenia, najlepszym rozwiązaniem będzie namoczenie zanieczyszczeń i pozostawienie do czasu rozpuszczenia.

Blaty z konglomeratu czyścimy regularnie, dotyczy to również kurzu. Taka pielęgnacja da nam pewność nieskazitelnego wyglądu i trwałości na lata.

          Istotną kwestią jest również impregnacja blatów kuchennych. Blaty z konglomeratu, w tym również blaty łazienkowe warto zabezpieczyć specjalnymi produktami dostępnymi na rynku i dedykowanym tej grupie materiałów. Regularna impregnacja gwarantuje mniejsze ryzyko uszkodzeń powierzchni blatów z konglomeratu, ułatwia czyszczenie i podnosi odporność materiału na uszkodzenia mechaniczne.

Warto pamiętać o kilku zasadach przy pielęgnacji blatów z konglomeratu:

1. Dobór odpowiedniego środka czyszczącego.

2. Dobór bezpiecznego narzędzia, jakim czyścimy blaty.

3. W razie konieczności lepiej zabrudzenie namoczyć, niż usuwać czymś, co może blat zarysować.

4. Regularne czyszczenie blatów.

5. Impregnacja!